اسکراب کف سر

اسکراب پوست کف سر

اغلب ما برای پوست صورت و بدن خود از یک روتین مراقبتی استفاده می کنیم تا پوستمان شفاف ، سالم و جوان بماند.

اما باید در نظر داشت که پوست سر مانند پوست بدن نیاز به مراقبت دارد که ما به آن توجه چندانی نمی کنیم و تنها به شستن با شامپو و نرم کننده اکتفا می کنیم که هر چند کار مهمی است اما به دلیل استفاده از مواد شیمیایی پوست سرتان دچار آسیب می شود.

برای اینکه بدانید اسکراب پوست کف سر دقیقاً چیست، چه کاری انجام می دهد و چگونه در خانه انجام دهید، ادامه مطلب را بخوانید.

اسکراب پوست کف سر چیست؟

اسکراب پوست کف سر یا همان پاکسازی کف سر، درمانی است که به طور خاص برای سم زدایی پوست سر، افزایش رطوبت و تغذیه سلامت پوست سر استفاده می شود. در نتیجه موهای شما سالم تر و درخشان تر به نظر می رسد. در این درمان ها معمولا از محصولات حاوی مواد فعال مانند لایه بردارها، مواد مغذی و آبرسان استفاده می شوند تا چربی کف سر را متعادل کنند.

بسیاری از اسکراب های پوست سر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی پوست سر خشک اعمال می‌شوند و اجازه می‌دهند تا مواد فعال به طور کامل جذب پوست شوند. زمان ایده آل برای استفاده از مواد اسکراب پوست سر قبل از خواب است تا در طول زمان خواب فرصت کافی برای درمان عارضه را داشته باشند.

از کجا بفهمیم کف سرمان نیاز به اسکراب دارد ؟

تقریباً همه ما می توانیم از به طور منظم از اسکراب پوست سر بهره مند شویم، اما اگر دچار تحریک پوست سر، افزایش ریزش مو، چربی یا خشکی بیش از حد شدید ،دیگر وقت آن رسیده است که یک  روتین مناسب برای پوست سر خود انتخاب کنید.

همانطور که گفته شد، هیچ دلیلی وجود ندارد که منتظر بمانید تا مشکلی برای پوست سرتان به وجود بیاد تا شروع به انجام منظم روتین پوست سر شوید. درمان های منظم پوست سر روشی موثر برای ارتقای سلامت مو و حفظ سلامت پوست سر با تغییر فصل ها و سایر عوامل است.

مزایا استفاد از اسکراب کف سر چیست ؟

گنجاندن اسکراب کف سر در روتین شما باعث تجربه آرامش بخش مراقبت از خود را فراهم می کند، اما مزایای آن بسیار فراتر از این است. بیایید بررسی کنیم که اسکراب پوست سر دقیقاً چه کاری می تواند برای ارتقای سلامت پوست سر و رشد موهای سالم انجام دهد.

1. اسکراب پوست سر جریان خون را تحریک می کند

گنجاندن ماساژ پوست سر در روتین پوست سر راهی عالی برای تحریک جریان خون در پوست سر شما است. این امر به اکسیژن و مواد مغذی مهم اجازه می دهد تا به طور موثرتری به فولیکول های موی شما برسند و سلامت پوست سر را ارتقاء داده و رشد موی سالم را تشویق کنند.

2. اسکراب کف سر فولیکول های مو را باز می کند

درست مانند منافذ صورت و بدن، فولیکول‌های مو در پوست سر نیز می‌توانند با کثیفی، چربی، سلول‌های مرده پوست و باقی مانده محصول مسدود شوند. اسکراب پوست سر برای رفع گرفتگی فولیکول های مو و متعادل کردن تولید سبوم ایده آل هستند.

اساساً سبوم، چربی است که به طور طبیعی توسط غدد چربی در منافذ و فولیکول‌های مو ترشح می‌شود، با کثیفی و باقی مانده ترکیب می‌شود و فولیکول‌های مو را مسدود می‌کند. این می تواند منجر به مشکلات مختلف پوست سر، از جمله خشکی، تحریک، خارش پوست سر و رشد مو کمتر از حد مطلوب شود.

اسکراب کف سر با ترکیباتی فرموله شده‌اند که لایه‌برداری ملایمی را برای از بین بردن هرگونه تجمع ایجاد .

3. اسکراب پوست سر شوره سر را کاهش می دهد

شوره سر اغلب نتیجه تولید بیش از حد یا خیلی کم سبوم در فولیکول های مو است. هنگامی که پوست سر به اندازه کافی چربی تولید نمی کند، احتمالاً متوجه خشکی و پوسته پوسته شدن پوست سر خواهید شد. از طرف دیگر، پوست سر چرب اغلب منجر به التهاب و سوزش همراه با قرمزی و پوسته پوسته می شود.

اسکراب پوست سر می‌تواند به حذف تجمعات از پوست سر کمک کنند. آنها همچنین پوست سر را مرطوب و آبرسانی می کنند. که باعث تعادل تولید روغن و کاهش یا حتی از بین بردن شوره سرمی شود.

4. اسکراب پوست سر ممکن است نازک شدن و ریزش مو را کاهش دهد

رفع گرفتگی فولیکول های مو و متعادل کردن تولید روغن می تواند با بهبود سلامت پوست سر، ریزش مو را کاهش دهد. با گذشت زمان، اسکراب منظم پوست سر می تواند باعث تقویت موهای شما شود و موهایی ضخیم تر، سالم تر و با رشد زیاد برای شما داشته باشد.

بهترین مواد برای اسکراب پوست سر

بهترین اسکراب های کف سر با ترکیبات طبیعی برای تغذیه سلامت پوست سر شما، مانند ا سر با عسل، فرموله شده‌اند. این محصول با 99٪ مواد طبیعی، شامل پنج ماده فعال که میکروبیوم پوست سر را متعادل می کند تا خارش، چربی، تحریک و غیره را هدف قرار دهد، فرموله شده است.

 

نحوه انجام اسکراب پوست سر در خانه

برای انجام اسکراب کف سر در خانه، محصول اسکراب کف سر حاوی روغن درخت چای و عصاره اکالیپتوس ما را در شب روی پوست سر خشک خود بزنید. خوب ماساژ دهید، سپس روی پوست سر در قسمت های کوچک فشار دهید، از خط مو تا تاج سر.

برای اطمینان از توزیع یکنواخت و جذب بهینه، اسکراب را به آرامی به مدت پنج دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید.

سپس آن را با استفاده از آب آبکشی کنید و ساقه موهایتان را با ماسک مو ماساژ دهید.

هر چند وقت یکبار باید اسکراب کف سر را انجام دهید؟

اگر متوجه سوزش پوست سر، خشکی، چربی بیش از حد یا سایر علائم سلامت ضعیف شدن پوست سر شدید، هفته ای دو بار از اسکراب پوست سر ما استفاده کنید تا زمانی که مشکلات پوست سرتان برطرف شود. برای حفظ سلامت پوست سر از این اسکراب دو تا چهار بار در ماه استفاده کنید.

حرف آخر

بدون داشتن پوست سر سالم نمی توانید موهای سالمی داشته باشید، بنابراین پوست سر شما به اندازه پوست بدن و صورت شما سزاوار مراقبت و توجه است.

اسکراب کف سر ما راهی عالی برای درمان خانگی است. این فرمول فشرده با 99٪ مواد طبیعی شامل پنج ماده فعال، برای احیای پوست سر ایده آل است و به شما کمک می کند تا موهایی درخشان و سالم داشته باشید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید