ماندگاری اوزون تراپی مو چقدر است؟

ماندگاری اوزون تراپی مو

امروزه مشکلات پوست و موی سر بیشتر از قبل شده و به همین دلیل افراد به دنبال راهکاری برای رفع این مشکلات هستند. اوزون تراپی به عنوان یک راه درمانی جهت تقویت پوست و موی سر شناخته می شود که مشکلاتی مانند ریزش مو، خارش پوست، شوره، شکنندگی و بی طراوتی موها را درمان می کند. ماندگاری اوزون تراپی مو برای کسانی که می خواهند از این تکنیک استفاده کنند بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل این مطلب را به بررسی این موضوع اختصاص داده ایم.

[moshavere title=”جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت تجهیزات اوزون تراپی مو تماس بگیرید.”]

اوزون تراپی مو چیست؟

اوزون تراپی با تزریق گاز اوزون به پوست سر انجام می شود. مولکول های این گاز پس از تزریق اکسید شده و پروتئین پیتون را به وجود می آورند. با ترکیب پیتون ها لایه محافظی بر روی هر تار مو ایجاد می شود که از آسیب های احتمالی بر روی ساقه مو جلوگیری می نماید. بدین شکل موها طراوت و شادابی از دست رفته را بازیابی می کنند و به زیبایی می درخشند.

اوزون تراپی از ریزش موها جلوگیری می کند زیرا به خوبی ساقه و ریشه موها را تقویت می نماید. این تکنیک قارچ ها و میکروب های سطح پوست را نابود کرده و خارش و شوره سر را از بین می برد. ضخامت طبیعی موها پس از اوزون تراپی بازگردانده شده و ساقه های آسیب دیده ترمیم می شوند. ماندگاری اوزون تراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در بهترین حالت تا ده هفته تاثیر خود را حفظ می کند.

عوامل موثر بر ماندگاری اوزون تراپی مو

تاثیر دستگاه اوزون تراپی مو و ماندگاری آن به عوامل مختلفی وابسته است. اگر شما تمامی نکات لازم و موثر بر اوزون تراپی را رعایت کنید از ماندگاری طولانی تری بهره مند خواهید شد. در این بخش چند عامل تاثیرگذار بر ماندگاری این تکنیک درمانی مو و پوست سر را به شما ارائه خواهیم داد.

۱- میزان آسیب موها

تاثیر اوزون تراپی و ماندگاری آن تا حد زیادی به میزان آسیب موهای شما بستگی دارد. اگر موهایتان بر اثر استفاده از مواد شیمیایی و ابزارهای نامناسب به شدت آسیب دیده است می توانید با اوزون تراپی تا حد زیادی سلامت موهایتان را بازیابی کنید. البته همان طور که گفتیم میزان آسیب ها بر ماندگاری نتیجه اوزون تراپی تاثیر دارد و شما با در نظر داشتن این آسیب ها می توانید انتظار عادلانه ای از ماندگاری این تکنیک داشته باشید.

۲- مراقبت های پس از اوزون تراپی

در تمامی روش های درمانی پوست و مو باید مراقبت هایی انجام شود. اگر پس از اوزون تراپی نکات لازم را رعایت نکرده و موهایتان را بدون هیچ مراقبتی رها کنید، نباید انتظار ماندگاری اوزون تراپی مو را تا ده هفته داشته باشید. اگر در یک مرکز معتبر به اوزون تراپی مو بپردازید، نکات لازم برای مراقبت از مو به شما گفته می شود که باید تک تک آنها را به دقت اجرا کنید.

۳- انتخاب مرکز معتبر

خدمات زیبایی و درمان کننده پوست و مو باید در مراکز معتبر و توسط افراد متخصص انجام شوند. این موضوع به دلیل حساس بودن این خدمات است زیرا باید در محیطی استریل و بهداشتی صورت گیرند. اگر اوزون تراپی در مرکز غیر تخصصی انجام شود نه تنها نتایج ایده آل را به دنبال ندارد بلکه مشکلات بیشتر و گسترده تری را ایجاد می کند.

۴- دستگاه اوزون تراپی

دستگاهی که برای اوزون تراپی به کار می رود انواع مختلفی دارد. شما به هنگام اوزون تراپی باید به نوع دستگاه اوزون تراپی مو مورد استفاده آن مرکز نیز توجه کنید. بسیاری از مراکز خدمات اوزون تراپی مو را با هزینه بسیار کمی انجام می دهند اما شما باید به تاثیرگذاری و ماندگاری اوزون تراپی مو دقت داشته و صرفا بر اساس هزینه ها تصمیم گیری نکنید.

[moshavere title=”جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت تجهیزات اوزون تراپی مو تماس بگیرید.”]

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید