آیا اوزون تراپی مو را صاف میکند؟ | صافی مو با اوزون تراپی

آیا اوزون تراپی مو را صاف میکند

امروزه تعداد افرادی که مشکلات پوست و مو دارند بیشتر از گذشته است. این موضوع سبب شده تا تکنیک ها و روش های مختلفی برای رفع این مشکلات به وجود بیاید. یکی از این روش ها اوزون تراپی است که به عنوان روشی موثر در درمان مشکلات پوست و موی سر شناخته می شود. یکی از چالش های به وجود آمده برای کسانی که این روش را انتخاب کرده اند این است که آیا اوزون تراپی مو را صاف میکند یا خیر. اگر شما هم قصد دارید که از روش اوزون تراپی مو استفاده کنید و اطلاعات کاملی در این باره ندارید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

[moshavere title=”جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت تجهیزات اوزون تراپی مو تماس بگیرید.”]

اوزون تراپی مو چیست؟

کلینیک های زیبایی با خرید دستگاه اوزون تراپی مو و تجهیزات آن، اقدام به ارائه این خدمت به مشتریان می نمایند. اوزون تراپی  به وسیله تزریق گاز اوزون به پوست سر انجام می شود. پس از آن مولکول های اوزون در بخش داخلی پوست اکسید می شوند و پروتئین پیتون را به وجود می آورند. پروتئین های پیتون با تجمیع و به هم پیوستگی، یک لایه محافظ بر روی ساقه مو ایجاد می کنند. این لایه محافظ از موها در برابر آسیب های مختلف حفاظت می کند.

بدین شکل جوانسازی پوست و موی سر انجام شده و موها سلامت از دست رفته خود را به دست می آورند. تاثیر اوزون تراپی به نوع موهای شما بستگی دارد و هر اندازه که از موهای اوزون تراپی شده بیشتر نگهداری کنید شاهد دوام بیشتر آن خواهید بود.

آیا اوزون تراپی باعث صافی مو می شود؟

اگر بخواهیم بررسی کنیم که آیا اوزون تراپی مو را صاف میکند یا نه، باید به این توجه داشته باشیم که این روش برای احیای مو به کار می رود. در واقع در اوزون تراپی رطوبت رسانی به موها بیشتر شده و با رفع مشکلات و آسیب های مو، حالت طبیعی آن حفظ خواهد شد. زمانی که خشکی، وزشدگی و موخوره موها به وسیله اوزون تراپی رفع شود، موها حالتی طبیعی و صاف پیدا می کنند.

پس می توان گفت که اوزون تراپی نیز باعث صاف شدن طبیعی موها می شود اما نباید انتظار صاف شدن موها به روش کراتینه و دیگر تکنیک های صافی را داشته باشید. این روش درمانی با هدف اصلی صافی مو انجام نمی شود و صافی ایجاد شده پس از اوزون تراپی می تواند ناشی از رفع شکستگی ها و ترمیم ساقه مو باشد.

فواید اوزون تراپی مو

اوزون تراپی با افزایش گردش خون و رساندن مواد غذایی به پوست سر، منجر به تقویت ریشه و ساقه موها می گردد. پس از اوزون تراپی ریزش موها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و  قارچ و باکتری های پوست سر نابود می شوند. اگر شما خارش و شوره سر دارید می توانید از اوزون تراپی برای تقویت پوست سر و رفع این مشکلات استفاده کنید.

تار موهای شما پس از اوزون تراپی ضخیم تر می شوند و میزان ضخامت طبیعی موها با توجه به نوع مو متفاوت است. با تغذیه کردن پوست و مو، فولیکول ها تقویت شده و رنگ طبیعی موها حفظ خواهد شد. پس اگر می خواهید از سفیدی زودرس موها جلوگیری کنید، اوزون تراپی گزینه مناسبی است. وقتی شما تمامی مشکلات پوست و مو را از این طریق رفع کنید شاهد رشد موهای پرتراکم خود خواهید بود.

فواید اوزون تراپی مو

سخن پایانی

اوزون تراپی از جمله روش های احیا کننده مو است که فواید بسیاری دارد. تزریق اوزون به پوست سر و اکسید شدن آن منجر به افزایش تغذیه، خون رسانی و رطوبت پوست سر می شود. بدین شکل یک لایه محافظ بر روی هر تار مو قرار می گیرد و آسیب های آن را رفع می نماید. این لایه محافظ از آسیب به موها جلوگیری کرده و سبب زیبایی و درخشندگی آنها می شود.

افرادی که نمی دانند آیا اوزون تراپی مو را صاف میکند یا نه و اینکه این شیوه درمانی چه تاثیری بر موها دارد باید به این نکته توجه کنند که اوزون تراپی یک شیوه درمانی و احیا کننده مو می باشد. البته بر اثر ترمیم شکنندگی های مو، رطوبت رسانی و تقویت ریشه و ساقه مو، صافی طبیعی موها بازگردانده خواهد شد. اگر صرفا می خواهید موهایتان را صاف و ابریشمی کنید، باید به سراغ دیگر تکنیک های صافی و احیای مو یعنی خرید کراتین مو یا خرید بوتاکس مو بروید.

[moshavere title=”جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت تجهیزات اوزون تراپی مو تماس بگیرید.”]

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید